W naszej pracowni hafciarskiej skupiamy się na tworzeniu unikalnych naszywek, które stanowią nie tylko ozdobę mundurów, ale także symboliczną reprezentację harcerskich osiągnięć i wartości. Dzięki precyzyjnemu haftowi i bogatej gamie kolorów, nasze naszywki stają się niepowtarzalnymi pamiątkami z każdej harcerskiej przygody. Dołącz do naszej pasji i podkreśl swoją harcerską historię poprzez nasze wyjątkowe dzieła!

Tworzymy Historię na Naszych Naszywkach!

DZIKI KOT

Koszulkowe warsztaty obozowe

Witamy Was na naszej podstronie poświęconej koszulkowym warsztatom obozowym dla harcerzy! Tutaj każdy może wziąć sprawy w swoje ręce i stworzyć własny, niepowtarzalny design na koszulce. Nie musicie być ekspertami, bo u nas liczy się kreatywność i harcerski luz. Przekraczając próg tej podstrony, odkryjcie świat możliwości, jakie dają Wam nasze warsztaty – bo nie ma lepszego miejsca na wyrażanie swojego stylu niż na harcerskim obozie!

Cena warsztatów koszulkowych wynosi w tym roku 55 zł/osobę i zawiera:

 • koszulkę Fruit of the Loom
 • materiały do nadruków
 • dojazd
 • prowadzenie warsztatów

Gdzie dojeżdżamy:

 • woj. ZACHODNIOPOMORSKIE

 • woj. POMORSKIE

 • woj. KUJAWSKO-POMORSKIE

 • woj. WIELKOPOSKIE

 • woj. LUBUSKIE
   

  W przypadku obozów odbywających się w innych lokalizacjach prosimy o kontakt - czasami jest możliwość dojechania też w dalej położone miejsca, zależy to od lokalizacji, terminu oraz wielkości obozu.

Pobierz PDF

Kolory i rozmiary koszulek

Rozmiary zamawianych koszulek powinny zostać podane najpóźniej na trzy tygodnie przed rozpoczęciem obozu. Jednak ze względów organizacyjnych oraz możliwych problemów z dostępnością niektórych kolorów i rozmiarów w okresie wakacyjnym, najlepiej ustalić rozmiary w terminie do połowy czerwca.

Z harcerskim uśmiechem!

Wasz Dziki Kot

A jaki jest kolor nadruków na koszulkach obozowych?

Nadruki standardowo wykonywane są w jednym kolorze dla całego obozu. W wyjątkowych sytuacjach możemy zrobić odstępstwo, zwłaszcza gdy np. część obozu ma mieć jasne koszulki z czarnymi nadrukami, a część czarne koszulki - to wiadomo, że nadruki muszą być wtedy w innym kolorze. Ale sugerujemy - znowu ze względu na logistykę i czas trwania warsztatów - żeby jednak zostać przy jednym kolorze nadruków.

A projekt?

Tak czy inaczej wszystko ustalamy na etapie projektowania grafik i wyboru koszulek. Jeżeli nie macie swojego pomysłu, albo macie pomysł ale nie macie grafika, to chętnie pomożemy w zaprojektowaniu koszulek i grafik. Oczywiście bez dodatkowych opłat :) Jeżeli jednak sami będziecie chcieli zaprojektować swoje grafiki, to będziemy wdzięczni za kontakt w trakcie projektowania, podpowiemy co i jak ewentualnie poprawić, żeby nadruki nie wyszły zbyt trudne do wykonania.

W dalszej części znajdziecie kilka podpowiedzi na co zwrócić uwagę podczas projektowania nadruków.

Ile czasu zajmują warsztaty koszulkowe dla harcerzy?

Na zajęcia zazwyczaj musimy zarezerwować cały dzień. Najlepiej podzielić obóz na grupki ok. 12-16 osób; ale jeżeli jest taka potrzeba to mogą być też mniejsze grupy (np. zastępy, choć wtedy lepiej jak przychodzą dwa zastępy na raz) albo większe (np. jeżeli cała drużyna chce robić razem). Ale ilość około 15 osób jest najbardziej optymalna. Staramy się warsztaty skończyć zawsze przed kolacją, ale trzeba pamiętać, że nie zawsze się to udaje, więc dobrze by było, gdyby po kolacji nie były planowane zajęcia na których musi być cały obóz - np. obrzędowe ognisko albo bieg nocny. Tak na wszelki wypadek.

Wygląda to wtedy tak, że przychodzi jedna grupa i zaczyna działać. Czas dla jednej grupy wynosi około godzinę, chociaż zdarza się, że trwa to trochę dłużej - zależy czy się skupią na swoim zadaniu i na ile kadra się zaangażuje w opanowywanie ewentualnego chaosu ;) W momencie gdy widzimy, że zbliżają się do końca, prosimy kolejną grupę, tak żeby pracowali na zakładkę - nie ma wtedy przestojów i warsztaty idą sprawniej. No i szybciej się kończą :)

A co robić gdy się czeka na swoje harcerskie koszulki?

Na czas trwania warsztatów, dla grup które czekają na swoją kolej najlepiej zaplanować inne zajęcia, które łatwo przerwać w dowolnym momencie - np. śpiewanie, samarytanka, sportowe gry zespołowe itp. Nie ma wtedy problemu gdy poprzednia grupa skończy pół godziny wcześniej albo kwadrans później. Warto też wziąć pod uwagę, że w przypadku bardzo sprawnego działania grupy zaplanowane przed obiadem mogą skończyć na tyle wcześnie, że warsztaty będzie mogła zacząć jedna albo i dwie grupy z tych zaplanowanych na popołudnie, więc dobrze jeżeli zajęcia będą elastyczne i możliwe do przełożenia.

 

No i tak to w skrócie wygląda. Gdyby były jakieś dodatkowe pytania, proszę pisać albo zadzwonić do mnie (601 580 312), to wszystko opowiem.

Czy harcerskie nadruki mogą być na rękawach koszulek?

Można też wykonać nadruki na rękawach, np. logo ZHP albo nazwę drużyny, ale nie polecamy tego, ponieważ nadruki na rękawach są trochę bardziej wymagające i przedłużają czas trwania warsztatów. Generalnie im więcej miejsc do nadrukowania tym dłużej to trwa, więc sugerujemy zawsze żeby nadruki były tylko z przodu i z tyłu. Ale jeżeli będziecie chcieli więcej miejsc z nadrukami - to oczywiście Wasz wybór, dostosujemy się :)

Jakie są kolory i rozmiary koszulek harcerskich na obóz?

Koszulki są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach damskich, męskich i dziecięcych. Na dole tej strony znajduje się plik PDF z rozmiarówką i kolorami - proszę przy wyborze koloru zwrócić uwagę, czy przy dziecięcych albo damskich rozmiarach nie ma słowa "brak", znaczy to że koszulki w tym kolorze nie są dostępne w rozmiarach damskich/dziecięcych. Można zrobić mix kolorów, my preferujemy jeden kolor dla całego obozu, ale jeżeli chcecie, żeby każda drużyna czy podobóz miały inny kolor - to nic nie stoi na przeszkodzie.

Jednak niektóre obozy wolą mniejsze grafiki, za to po kilka na jednej koszulce - tutaj przykład takich grafik i koszulek:

Cześć, czuwaj, dzień dobry :)

Harcerze, skupcie się, bo będzie długo...

Cena w tym roku wynosi 55zł/osobę. Zaliczek nie pobieramy, płatność jest po warsztatach na podstawie faktury; możliwa jest płatność gotówką na miejscu lub przelew - jak Wam będzie wygodniej. W cenie zawiera się wszystko - materiały, koszulki, dojazd, prowadzenie warsztatów. Nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat. Ilość koszulek x 55zł i koniec.

My potrzebujemy od Was jedynie prądu i miejsca do prowadzenia warsztatów. Idealnie gdy jest to namiot/świetlica gdzie nie ma posiłków, nie musimy wtedy zbierać sprzętu na czas obiadu. Ale jeżeli się nie da i zajęcia będą na stołówce, to fajnie by było gdybyśmy mieli chociaż jeden stół tylko dla siebie, na którym może zostać sprzęt na czas posiłku.

Na czym polegają warsztaty koszulkowe dla harcerzy

Technicznie jest to dość proste - nadruki są wycinane ze specjalnej folii, z której uczestnicy muszą obrać zbędne elementy, tak żeby został sam nadruk, a my ten nadruk wprasowujemy specjalną prasą termiczną na koszulki. Zazwyczaj robimy jedno wspólne logo obozu (małe na piersi albo większe na piersi lub plecach), oprócz logo czasami jest dodatkowo nazwa obozu. Do tego dochodzą elementy dodatkowe, które uczestnicy w trakcie warsztatów wybierają sobie z tych, które dla nich przygotujemy, optymalnie jest to 8-12 wzorów. (Wzory te ustalamy wspólnie z Waszą kadrą przed obozem). Najczęściej wzory te są tematycznie związane z tematyką/nazwą obozu (np. Słowianie, Harry Potter itp.) albo z "tematyką" drużynową lub szczepową - np. różnego rodzaju grafiki związane z morzem i żeglarstwem albo np. z przyrodą i lasem. I ostatnim elementem są imiona/ksywki, które wycinamy już na miejscu - każda grupa na początku swojej tury podaje te imiona i w trakcie gdy jest zajęta szykowaniem do nadrukowania logo i elementów dodatkowych, my te imiona wycinamy na ploterze i rozdajemy do obrania zbędnych elementów, analogicznie jak w przypadku grafik.

Jak przygotować harcerskie nadruki na koszulki

Poniżej znajduje się jedna z przedobozowych wizualizacji harcerskich koszulek i nadruków jednego z obozów z poprzednich lat, w tematyce morskiej. Pierwsza koszulka w lewym górnym rogu zawierała ich logo i grafikę obozową, pozostałe - propozycje nadruków. W tym przypadku harcerze zdecydowali się na pojedyncze większe grafiki na plecach pod imieniem:

Ustalenie terminu

W pierwszym kroku musimy wspólnie ustalić termin warsztatów oraz możliwość dojechania do Was na obóz.

Przygotowanie projektów

Jeżeli uda się ustalić termin, wybieracie kolor koszulek oraz kolor nadruków. Następnie na podstawie Waszych wytycznych przygotowujemy projekty nadruków i przesyłamy do akceptacji lub poprawek.

Jeżeli chcecie przygotować projekt nadruku we własnym zakresie, mamy dla Was kilka podpowiedzi:

 • Starajcie się unikać drobnych elementów, np. dużej ilości gwiazd na niebie albo stary statek pełen szczegółów, desek, lin, gwoździ itp. ;) Elementy takie trudno się obiera, a w przypadku zniszczenia nadruku w trakcie obierania folii - długo się wycina brakujące nadruki; co w połączeniu często bardzo przedłuża warsztaty.

 • Starajcie się nie robić obramowania całego nadruku, czasami projekt wykonuje się w ten sposób że jest jakiś obrazek a dookoła okrągła albo kwadratowa ramka - niestety taki projekt dość często jest źle obierany, łatwo jest "zerwać" ramkę zamiast tła.

 • Starajcie się nie dodawać za dużo napisów, zwłaszcza małych. To działa podobnie jak z małymi elementami - łatwo popsuć podczas obierania, za to długo się to wycina.

 • Czcionka może być zarówno prosta jak i ozdobna, ale powinna być raczej z tych grubszych - cienkie linie źle się wycinają.

 • No i najważniejsze - kolor nadruku będzie zależał od folii jaką wybierzemy, ale projekt graficzny musi być jednobarwny (czarno-biały).

  Generalnie: im prostszy projekt, tym trudniej go zepsuć, a dodatkowo w przypadku zepsucia tym szybciej można wyciąć nowy.

 

Tak czy inaczej na każdym etapie w przypadku jakichkolwiek wątpliwości można się z nami skontaktować telefonicznie lub mailowo - chętnie pomożemy :)

Przygotowanie nadruków

Wszystkie nadruki wykonujemy w jednym kolorze.

Przed przyjazdem na obóz wycinamy te nadruki, które są wspólne dla całego lub części obozu.
Przykładowo:

 • logo obozu (może być kolorowe, o ile będzie małe na piersi)
 • logo ZHP
 • nazwy/loga drużyny
 • wspólne elementy graficzne
 • w przypadku bardzo dużych obozów także imiona/ksywki
 • itp.

Przyjeżdżamy na obóz

W ustalonym dniu przyjeżdżamy do Was na obóz. Około pół godziny przed rozpoczęciem zajęć rozstawiamy sprzęt.
I działamy :)

Warsztaty

Godziny dopasowujemy do Waszych potrzeb; w praktyce zazwyczaj zależy to od godzin posiłków.

Najlepiej podzielić uczestników na grupy 12-16 osobowe. Może też być większa grupa, jeżeli cała drużyna chce robić razem - ale maksymalna ilość osób w jednej grupie to 20.

W zależności od przerw pomiędzy posiłkami zazwyczaj prowadzimy warsztaty dla dwóch-trzech grup przed obiadem, a po obiedzie dla pozostałych dwóch albo trzech grup, zależnie jakie duże grupy będą. Jest to dość płynne, ponieważ nie zawsze grupy mają taką samą wielkość.

W przypadku bardzo dużych obozów przebieg warsztatów ustalamy indywidualnie.

Faktura i płatnośc

Fakturę wystawiamy po zakończonych warsztatach. Dzięki temu unikamy sytuacji, że w trakcie warsztatów okazuje się, że trzeba było zrobić dwie koszulki więcej albo mniej, bo ktoś dojechał później albo wcześniej wyjechał z obozu.

Płatność jest gotówką albo przelewem - tak jak Wam bardziej pasuje.

W skrócie o koszulkowych warsztatach harcerskich

07 maja 2024
czyli jak przygotowania mogą być przygodą
01 maja 2024
Przygoda w zasięgu ręki (i namiotu!)
10 kwietnia 2024
  Jak pradawne narzędzie wskazuje drogę wartości i zasad
01 kwietnia 2024
Czy nasi przodkowie byli pierwszymi harcerzami?

kontakt@dzikikot.pl

601 580 312

693 139 218

601 580 312
693 139 218

ul. Koszycy 72a
62-090 Krzyszkowo