22 marca 2024

W naszej pracowni hafciarskiej skupiamy się na tworzeniu unikalnych naszywek, które stanowią nie tylko ozdobę mundurów, ale także symboliczną reprezentację harcerskich osiągnięć i wartości. Dzięki precyzyjnemu haftowi i bogatej gamie kolorów, nasze naszywki stają się niepowtarzalnymi pamiątkami z każdej harcerskiej przygody. Dołącz do naszej pasji i podkreśl swoją harcerską historię poprzez nasze wyjątkowe dzieła!

Tworzymy Historię na Naszych Naszywkach!

DZIKI KOT

Kropla po kropli: odkryjmy wartość wody w naszym życiu

Światowy Dzień Wody
naszywka harcerska 157 PDH

Cześć, Przyjaciele! Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wielką moc ma w sobie zwykła kropla wody? Dzisiaj, w Światowym Dniu Wody, chcę z Wami porozmawiać nie tylko o tym, jak ważna jest woda dla naszego zdrowia i środowiska, ale też o tym, jak może nas nauczyć bycia lepszymi ludźmi - takimi, jakimi nas uczy być harcerstwo.

Woda to źródło życia, nasz najcenniejszy skarb. Bez niej nie ma życia, nie ma przygód, nie ma obozów harcerskich. To dzięki niej możemy gasić pragnienie, gotować posiłki na biwaku i kąpać się po długim dniu pełnym przygód. Ale czy zastanawialiście się, ile osób na świecie nie ma dostępu do czystej wody? To przypomnienie dla nas, harcerzy, że musimy cenić każdą kroplę i pomagać innym.

W naszym harcerskim kodeksie mówimy o szacunku i pomaganiu innym. Czyż woda nie jest doskonałym nauczycielem tych wartości? Uczy nas, jak ważne jest dzielenie się i dbanie o wspólne dobro. Dlatego każdego dnia, kiedy pijemy wodę czy myjemy ręce, pamiętajmy o tych, którzy nie mają takiej możliwości. Może razem możemy zorganizować akcję zbiórki funduszy na rzecz dostarczania czystej wody potrzebującym?

A teraz, Przyjaciele, pora na coś, co łączy nas wszystkich - nasze harcerskie i zuchowe naszywki. Czy zauważyliście, że wiele z nich ma motywy związane z wodą? Niech każda naszywka harcerska z łódką, rybą czy kroplą wody przypomina nam o naszym zobowiązaniu do opieki nad tym niezastąpionym zasobem. Nasze plakietki zuchowe i harcerskieto nie tylko ozdoby. Są obietnicami. Obietnicami, że będziemy strażnikami wody, naszej planety i sobie nawzajem.

W Światowym Dniu Wody, postanówmy, że będziemy nosić nasze naszywki z dumą i świadomością. Niech będą one znakiem naszego zobowiązania do bycia przyjaciółmi wody i wszystkich, którzy jej potrzebują. Woda jest naszą wspólną sprawą - niech nasze działania pokażą, jak wielkie serca mają harcerze i zuchy.

Z harcerskim uśmiechem!

Wasz Dziki Kot

07 maja 2024
czyli jak przygotowania mogą być przygodą
01 maja 2024
Przygoda w zasięgu ręki (i namiotu!)
10 kwietnia 2024
  Jak pradawne narzędzie wskazuje drogę wartości i zasad
01 kwietnia 2024
Czy nasi przodkowie byli pierwszymi harcerzami?
29 marca 2024
Wielkanocny Poranek w Harcerskim Duchu
23 marca 2024
Czas na harcerską akcję!
22 marca 2024
Kropla po kropli: odkryjmy wartość wody w naszym życiu
21 marca 2024
Wiosna w sercu harcerza – czas na odnowę i… plakietki!
07 maja 2024
czyli jak przygotowania mogą być przygodą
01 maja 2024
Przygoda w zasięgu ręki (i namiotu!)
10 kwietnia 2024
  Jak pradawne narzędzie wskazuje drogę wartości i zasad
01 kwietnia 2024
Czy nasi przodkowie byli pierwszymi harcerzami?

kontakt@dzikikot.pl

601 580 312

693 139 218

601 580 312
693 139 218

ul. Koszycy 72a
62-090 Krzyszkowo