12 marca 2024

W naszej pracowni hafciarskiej skupiamy się na tworzeniu unikalnych naszywek, które stanowią nie tylko ozdobę mundurów, ale także symboliczną reprezentację harcerskich osiągnięć i wartości. Dzięki precyzyjnemu haftowi i bogatej gamie kolorów, nasze naszywki stają się niepowtarzalnymi pamiątkami z każdej harcerskiej przygody. Dołącz do naszej pasji i podkreśl swoją harcerską historię poprzez nasze wyjątkowe dzieła!

Tworzymy Historię na Naszych Naszywkach!

DZIKI KOT

Harcerskie skarby ukryte w naturze

Puszczańska Przygoda

Czy wiesz, że każda wycieczka do puszczy może być jak odkrywanie nowej plakietki harcerskiej? Tak, dokładnie! Każdy krok wśród szeleszczących liści, każde śledzenie tropów dzikich zwierząt to kolejna nieoficjalna naszywka dołączająca do kolekcji na naszym harcerskim mundurze. Ale nie zapominajmy – puszcza to nie tylko nasze wielkie zielone plac zabaw, ale też cenne lekcje cierpliwości, szacunku dla przyrody i odpowiedzialności, które każdy harcerz powinien nosić nie tylko na rękawie, ale przede wszystkim w sercu.

Wyobraź sobie, że puszcza to wielka harcerska gra w skarby. Nie ma tam kryształów czy złotych monet, ale są skarby równie cenne – cisza, spokój i niezliczone lekcje od naszej matki natury. Pomyśl o puszczy jak o żywym muzeum, gdzie każde drzewo, każdy mech i każde zwierzę opowiada własną historię. Czyż to nie niesamowite?

Nasze harcerskie serca biją szybciej na myśl o noclegu pod gwiazdami, śpiewie przy ognisku czy tajemnicach skrywanych przez leśne ostępy. Ale hej, pamiętajmy też o harcerskich zasadach: zostawiaj miejsce biwaku czystsze niż je zastałeś, szanuj cichość lasu i bądź przyjacielem wszystkich jego mieszkańców. W końcu nie chcemy, żeby leśne zwierzęta potrzebowały naszywek na temat „Harcerz-miastowy w natarciu”, prawda?

Każda wyprawa do puszczy to przypomnienie, że jesteśmy tylko gośćmi w tym zielonym królestwie. Warto więc pamiętać o harcerskim kodeksie i sprawiać, że nasza obecność będzie jak najmniej inwazyjna, a jednak niezwykle owocna – w końcu najlepsze wspomnienia to te, które tworzymy, będąc w harmonii z przyrodą.

Więc wyruszajmy, harcerze, w poszukiwaniu nowych przygód i niezapomnianych lekcji, które puszcza ma nam do zaoferowania. A przy okazji, może odkryjemy w sobie nowe pasje, nauczymy się kilku życiowych mądrości i, kto wie, może nawet zdobędziemy kolejną sprawność do naszej kolekcji – „Puszczański Odkrywca”. Bo przecież w harcerstwie, jak i w puszczy, każdy dzień to nowa przygoda!

Z harcerskim uśmiechem!

Wasz Dziki Kot

07 maja 2024
czyli jak przygotowania mogą być przygodą
01 maja 2024
Przygoda w zasięgu ręki (i namiotu!)
10 kwietnia 2024
  Jak pradawne narzędzie wskazuje drogę wartości i zasad
01 kwietnia 2024
Czy nasi przodkowie byli pierwszymi harcerzami?
29 marca 2024
Wielkanocny Poranek w Harcerskim Duchu
23 marca 2024
Czas na harcerską akcję!
22 marca 2024
Kropla po kropli: odkryjmy wartość wody w naszym życiu
21 marca 2024
Wiosna w sercu harcerza – czas na odnowę i… plakietki!
07 maja 2024
czyli jak przygotowania mogą być przygodą
01 maja 2024
Przygoda w zasięgu ręki (i namiotu!)
10 kwietnia 2024
  Jak pradawne narzędzie wskazuje drogę wartości i zasad
01 kwietnia 2024
Czy nasi przodkowie byli pierwszymi harcerzami?

kontakt@dzikikot.pl

601 580 312

693 139 218

601 580 312
693 139 218

ul. Koszycy 72a
62-090 Krzyszkowo