21 marca 2024

W naszej pracowni hafciarskiej skupiamy się na tworzeniu unikalnych naszywek, które stanowią nie tylko ozdobę mundurów, ale także symboliczną reprezentację harcerskich osiągnięć i wartości. Dzięki precyzyjnemu haftowi i bogatej gamie kolorów, nasze naszywki stają się niepowtarzalnymi pamiątkami z każdej harcerskiej przygody. Dołącz do naszej pasji i podkreśl swoją harcerską historię poprzez nasze wyjątkowe dzieła!

Tworzymy Historię na Naszych Naszywkach!

DZIKI KOT

Przytulmy drzewa

Międzynarodowy Dzień Lasów
naszywka harcerska 157 PDH

Jak lasy uczą nas bycia lepszymi przyjaciółmi naszej planety... i siebie nawzajem

Hej, przyjacielu! Czy pamiętasz nasze ostatnie harcerskie przygody w lesie? Jak biegaliśmy między drzewami, słuchając szelestu liści i śpiewu ptaków? Dziś, w Międzynarodowy Dzień Lasów, chciałbym z Tobą porozmawiać, jakbyśmy siedzieli przy ognisku, patrząc na gwiazdy, o tym, jak ważne są te zielone zakątki dla nas i całej naszej planety.

Lasy to nasze wielkie, przytulne domy. Nie tylko dla nas, harcerzy, ale dla nieskończonej ilości stworzeń, które tam żyją. Są jak ogromne, tlenowe fabryki, które każdego dnia pomagają nam oddychać. A wiesz co? Podczas naszych wycieczek las uczy nas, jak żyć razem, pomagać sobie i szanować wszystko, co żyje.

Pamiętasz nasze harcerskie naszywki? Każda z nich, podobnie jak drzewo w lesie, ma swoją historię. Zastanawiałeś się kiedyś, że nasze harcerskie i zuchowe plakietki, tak jak drzewa, są pełne życia? One nie tylko przypominają o naszych przygodach, ale także o obietnicach, które złożyliśmy: pomagać innym i dbać o naszą piękną Ziemię. Kiedy następnym razem weźmiesz w rękę jedną ze swoich starych harcerskich plakietek, pomyśl o drzewie, które rośnie i rozwija się, tak jak Ty.

W tym szczególnym dniu, chciałbym, żebyśmy zrobili coś wyjątkowego dla naszych leśnych przyjaciół. Może posadzimy drzewko? Albo zorganizujemy wycieczkę do lasu, żeby posprzątać? A może po prostu opowiemy naszym znajomym, dlaczego lasy są tak ważne? Każdy mały gest się liczy.

Zobacz, to nie tylko chodzi o ochronę przyrody. To także o nas – o to, jak żyjemy, uczymy się i rośniemy, jak drzewa w lesie. Pamiętaj, że nawet najmniejszy krok w kierunku dbania o nasz świat to coś wielkiego. Więc co powiesz? Gotowy do małej, ale ważnej przygody?

Z harcerskim uśmiechem!

Wasz Dziki Kot

07 maja 2024
czyli jak przygotowania mogą być przygodą
01 maja 2024
Przygoda w zasięgu ręki (i namiotu!)
10 kwietnia 2024
  Jak pradawne narzędzie wskazuje drogę wartości i zasad
01 kwietnia 2024
Czy nasi przodkowie byli pierwszymi harcerzami?
29 marca 2024
Wielkanocny Poranek w Harcerskim Duchu
23 marca 2024
Czas na harcerską akcję!
22 marca 2024
Kropla po kropli: odkryjmy wartość wody w naszym życiu
21 marca 2024
Wiosna w sercu harcerza – czas na odnowę i… plakietki!
07 maja 2024
czyli jak przygotowania mogą być przygodą
01 maja 2024
Przygoda w zasięgu ręki (i namiotu!)
10 kwietnia 2024
  Jak pradawne narzędzie wskazuje drogę wartości i zasad
01 kwietnia 2024
Czy nasi przodkowie byli pierwszymi harcerzami?

kontakt@dzikikot.pl

601 580 312

693 139 218

601 580 312
693 139 218

ul. Koszycy 72a
62-090 Krzyszkowo