07 marca 2024

W naszej pracowni hafciarskiej skupiamy się na tworzeniu unikalnych naszywek, które stanowią nie tylko ozdobę mundurów, ale także symboliczną reprezentację harcerskich osiągnięć i wartości. Dzięki precyzyjnemu haftowi i bogatej gamie kolorów, nasze naszywki stają się niepowtarzalnymi pamiątkami z każdej harcerskiej przygody. Dołącz do naszej pasji i podkreśl swoją harcerską historię poprzez nasze wyjątkowe dzieła!

Tworzymy Historię na Naszych Naszywkach!

DZIKI KOT

Kobieta, harcerka, liderka

Harcerski Dzień Kobiet

Harcerski Dzień Kobiet: Celebracja Siły, Odwagi i Przyjaźni

Dzień Kobiet to święto, które na całym świecie jest symbolem walki o równouprawnienie, szacunek i miłość. W środowisku harcerskim, gdzie szanujemy każdego członka niezależnie od płci, Dzień Kobiet nabiera szczególnego znaczenia. To czas, aby uczcić nie tylko kobiety-harcerki, które są liderkami, mentorkami, przyjaciółkami i siostrami na harcerskiej ścieżce, ale także wszystkie kobiety, które inspirują nas każdego dnia.

Harcerki - Pionierki i Przywódczynie

Dzień Kobiet w harcerstwie to doskonała okazja, aby przypomnieć sobie o roli kobiet w historii ruchu harcerskiego. Harcerki, od początku istnienia ruchu, pełniły role pionierów, edukatorów i liderów. Dziś, kiedy patrzymy na liczne przykłady kobiet na czołowych stanowiskach w organizacjach harcerskich, widzimy, jak daleko zaszły kobiety przez ostatnie sto lat. Dzień ten jest więc momentem, aby uhonorować ich osiągnięcia i docenić wkład w kształtowanie młodych umysłów.

Więcej niż Tylko Święto

Chociaż Dzień Kobiet jest ważną datą, warto pamiętać, że walka o równouprawnienie jest zadaniem na całe życie. W harcerstwie, gdzie edukacja i rozwój są na pierwszym miejscu, każdy dzień jest okazją do promowania wartości równości i wzajemnego szacunku. Celebrując Harcerski Dzień Kobiet, pamiętajmy o tym, aby nasze działania miały długotrwały wpływ i prowadziły do budowania bardziej inkluzywnego i równego świata.

Szacunek

Harcerstwo uczy nas szacunku do każdego człowieka, niezależnie od jego płci. Harcerski Dzień Kobiet to nie tylko chwila, aby świętować osiągnięcia kobiet, ale także okazja do refleksji nad tym, jak możemy przyczynić się do budowania bardziej sprawiedliwego świata. Działajmy więc razem, czerpiąc inspirację z historii, edukując się nawzajem i wspierając się w dążeniu do równości dla wszystkich.

Z harcerskim uśmiechem!

Wasz Dziki Kot

07 maja 2024
czyli jak przygotowania mogą być przygodą
01 maja 2024
Przygoda w zasięgu ręki (i namiotu!)
10 kwietnia 2024
  Jak pradawne narzędzie wskazuje drogę wartości i zasad
01 kwietnia 2024
Czy nasi przodkowie byli pierwszymi harcerzami?
29 marca 2024
Wielkanocny Poranek w Harcerskim Duchu
23 marca 2024
Czas na harcerską akcję!
22 marca 2024
Kropla po kropli: odkryjmy wartość wody w naszym życiu
21 marca 2024
Wiosna w sercu harcerza – czas na odnowę i… plakietki!
07 maja 2024
czyli jak przygotowania mogą być przygodą
01 maja 2024
Przygoda w zasięgu ręki (i namiotu!)
10 kwietnia 2024
  Jak pradawne narzędzie wskazuje drogę wartości i zasad
01 kwietnia 2024
Czy nasi przodkowie byli pierwszymi harcerzami?

kontakt@dzikikot.pl

601 580 312

693 139 218

601 580 312
693 139 218

ul. Koszycy 72a
62-090 Krzyszkowo